بازی کانتر استرایک یکی از پرخاطره‌ترین بازی‌های تمام دوران به‌ شمار می‌رود که تقریبا همه ما با آن آشنا هستیم، نسخه Global Offensive نیز با معرفی خود بار دیگر عاشقان را از سراسر جهان بار دیگر دور هم جمع کرد تا با گذراندن ساعت‌ها زمان در این بازی مهارت خود را نشان داده و آن را به رخ دوستانشان بکشند.

اگر شما نیز هر از چندگاهی به این بازی سر می‌زنید یا به تازگی تصمیم به بازی کردن گرفته‌اید،‌ راهنمای سیاره بازی را برای قویتر شدن از دست ندهید و با ما همراه باشید.

در کانتر استرایک نشانه خود را پایین نگیرید!

یکی از معمول‌ترین اشتباهات افراد تازه وارد به این بازی این است که نشانه اسلحه خود را روی پاهای دشمن می‌گیرند! یادداشت این نکته مهم است که بیشترین تخریب زمانی ایجاد می‌شود که گلوله شما به سر هدف برخورد کند،‌ علاوه بر این نکته باید به یاد داشته باشید هنگام شلیک  در حالت خودکار به طرف دشمن، بسته به اسلحه مورد استفاده کنترل از دست خارج شده و تیرها ممکن است کمی بالاتر از ناحیه هدف گرفته به هدف برخورد کنند، پس حالت ایده‌آل زمانی است که هدف نه خیلی پایین باشد و نه خیلی بالا،‌ یعنی تقریبا کنار شکم دشمن قرار بگیرد. این موردی است که با تمرین بسیار بر آن پس از مدتی مسلط خواهید شد.

چه طور در کانتر استرایک قوی شوید

پس از شنیدن صدای خنثی شدن بمب سریع حمله نکنید!

بسیاری از افراد پس از قراردادن بمب در منطقه مطلوب،‌ در گوشه‌ای کمین کرده و منتظر پلیس یا همان نیروی ضد شورش می‌مانند، سپس بلافاصله پس از شنیدن صدای خنثی‌سازی به او حمله‌ور شده و او را به رگبار می‌بندند. مشکلی که با این روش وجود دارد آن است که پلیس مورد نظر به احتمال بالا انتظار همچنین واکنشی را از شما داشته و به محض دیدن شما،‌ شما را نابود می‌کنند. پس شاید بهتر باشد ابتدا ۳ ثانیه صبر کرده سپس با دقت سر او را هدف بگیرید.

در کانتر استرایک آرامش خود را حفظ کنید

گاهی اوقات پیش می‌آید حتی پس از تعداد بالای شلیک، دشمن شما همچنان سراپا ایستاده و زنده است، در این اوقات بهترین کار خونسردی و صبر برای دو ثانیه و اقدام مجدد است. زیرا اسپری کردن دشمن با گلوله‌ها کنترل اسلحه را از دست خارج کرده و مشکل وخیم‌تر می‌شود.

اسلحه خود را در مکان خطرناک ریلود نکنید

تصور کنید پس از یک تیراندازی شدید،‌ خشاب شما ته کشیده و برای شما تنها تنها چند گلوله باقی مانده است، اگر محلی که در آن قرار دارید خطرناک بوده و دشمن به شما نزدیک است،‌ شاید بهتر باشد تا رسیدن به یک مکان امن‌تر خشاب خود را عوض نکرده و به اصطلاح ریلود نکنید.

فاصله خود را با فرد خودی دارای AWP رعایت کنید!

افراد دارای AWP در تیم خودی معمولا کمین کرده و یا در فاصله کم با دشمن به آن‌ها حمله می‌کنند. در هر دو صورت بهتر‌ است فاصله خود را با او حفظ کنید زیرا یا موقعیت او را لو داده یا مسیر حرکت آن را مسدود می‌کنید.

الگوی شلیک اسلحه‌های مختلف را یاد بگیرید!

گاهی اوقات شما مجبور خواهید شد به شکل پیوسته شلیک کنید، شاید بدانید که با شلیک ‌یکسره با اسلحه که در آن صورت بهتر است الگوی شلیک اسلحه‌های خودکار را بیاموزید. پرکاربردترین اسلحه‌ها شامل AK-47 و AUG می‌شوند که شما می‌توانید با تکرار و تمرین بسیار بر آن تسلط یافته و در میدان نبرد سربلند بیرون آیید.

چه طور در کانتر استرایک قوی شوید

بازی کانتر استرایک نیاز به تمرین و تکرار بسیار دارد به گونه‌ای که برخی به شکل حرفه‌ای و در قالب ورزش الکترونیکی آن را دنبال کرده و پس از مدت طولانی در آن چیره‌دست می‌شوند که نمونه آن تیم‌های حرفه‌ای در مسابقات بزرگ است. شما نیز با اراده قوی و علاقه زیاد می‌توانید به مرور زمان مهارت خود را افزایش داده و حتی به شرکت در این مسابقات فکر کنید!