کمپانی Capcom در سال ۲۰۱۹ نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Resident Evil 2 را با نام Resident Evil 2 Remake را برای ویندوز و کنسول‌های بازی پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر کرده است. گیم پلی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی رزیدنت اویل ۲ مثل نسخه‌ی قدیمی، هیجان‌انگیز و جذاب است، به خصوص از نگاه گیمرهایی که به بازی‌های ژانر وحشت و ترس علاقه دارند. اگر گیمر حرفه‌ای نباشید، ممکن است در مراحل بازی مرتباً غافل‌گیر شوید و با مشکل کمبود فشنگ و آیتم‌های شفادهنده روبرو شوید.

در این مطلب با رمزهای این بازی آشنا می‌شویم. می‌توانید از رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، کشتن با یک شلیک، حرکت آهسته‌ی زامبی‌ها و حرکت سریع کاراکتر اصلی بازی و غیره، استفاده کنید تا تمام کردن این بازی برایتان ساده‌تر شود.

نکاتی در مورد گیم پلی بازی Resident Evil 2 Remake

نسخه‌ی اصلی بازی Resident Evil 2 در سال ۱۹۹۸ معرفی شده و طبعاً در قیاس با بازی‌های امروزی، گرافیک جذابی ندارد و آن طور که باید و شاید، گیمرها را نمی‌ترساند! اما بازسازی بازی Resident Evil 2 یکی از عناوین محبوب و هیجان‌انگیز امروزی است. این بازی جوایز مختلف کسب کرده و فروش بسیار خوبی داشته است. نسخه‌ی بازسازی با استفاده از موتور گرافیکی ReEngine ساخته شده که یکی از بهترین موتورهای گرافیکی امروزی است. به همین جهت حتی با استفاده از کامپیوتری که سخت‌افزار بسیار قوی ندارد هم می‌توانید از گرافیک جالب این بازی لذت ببرید.

رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، کشتن آسان و غیره بازی Resident Evil 2 Remake

طراحی عالی محیط‌های تیره و تار بازی، نورپردازی پیشرفته، صداگذاری حرفه‌ای و خلاصه حاصل تلاش و کوشش تیم توسعه‌دهنده، نتیجه‌ی بسیار خوبی در پی داشته است.

بازسازی

نسخه قدیمی

در بازسازی رزیدنت اویل ۲، دوربین زاویه ثابت به دوربین پشت کاراکتر تغییر کرده که در رزیدنت اویل ۴ نمونه‌ی آن را دیده‌ایم. این تغییر مهم، گیمر را بیش از پیش در محیط بازی غرق می‌کند!

داستان بازی به اتفاقات شهر Raccoon و درگیری با زامبی‌ها مربوط می‌شود و طبعاً یکی از بازی‌های محبوب در میان بازی‌خورهایی است که به ترس و هیجان و غافل‌گیر شدن و در مجموع به بازی‌های ژانر زنده ماندن یا Survival علاقه دارند. اگر میزان سختی بازی را روی حالت عادی قرار دهید، بازی به صورت خودکار در برخی مراحل و مکان‌ها ذخیره می‌شود اما در حالت Hardcore، قابلیت Autosave یا سیو خودکار فعال نیست و برای سیو کردن می‌بایست از Ribbon و ماشین تایپ استفاده کنید که محدودیت بزرگی است.

رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، کشتن آسان و غیره بازی Resident Evil 2 Remake

می‌توانید بازی را با یکی از دو شخصیت اصلی یعنی Leon S. Kennedy و Claire Redfield بازی کنید. بسته به کاراکتر انتخابی، مراحل، نواحی، اسلحه‌ها و حتی کاراکتر جانبی و غول آخر! بازی متفاوت خواهد بود. البته در بخش‌هایی از گیم پلی، با شخصیت دیگر بازی خواهید کرد.

رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، کشتن آسان و غیره بازی Resident Evil 2 Remake

فراموش نکنید که پس از تمام کردن بازی، می‌توانید یک بار دیگر بازی را با شخصیت دیگر شروع کنید. در این صورت برخی مراحل و مناطق بازی اضافه و آنلاک می‌شود.

رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، کشتن آسان و غیره بازی Resident Evil 2 Remake

رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت و غیره

ترینر زیر برای ورژن ۱ بازی Resident Evil 2 Remake طراحی شده و امکانات زیادی دارد:

پس از دانلود ترینر، روی آن دبل‌کلیک کنید و محل اکسترکت کردن را انتخاب کنید. بهتر است برای دم دست بودن، Desktop را انتخاب کنید. رمز فایل ترینر، game-planet.ir است.

پس از اکسترکت کردن، روی فایل ترینر یعنی Resident-Evil-2-v1.0-Plus-18-Trainer-game-planet.ir.exe دبل کلیک کنید و سپس بازی را اجرا کنید. دقت کنید که در صورت اجرا کردن بازی، اگر پیغام Game not found در پایین پنجره‌ی ترینر نمایش داده شود، به این معنی است که نسخه‌ی بازی با این ترینر سازگار نیست یا به دلیلی، پردازش مربوط به بازی شناسایی نشده است. طبعاً در این حالت ترینر عمل نمی‌کند.

رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، کشتن آسان و غیره بازی Resident Evil 2 Remake

حین انجام بازی یا زمانی که بازی اجرا شده و پنجره‌ی آن را کوچک کرده‌اید، می‌توانید کلیدهای بخش اعداد کیبورد و همین‌طور ترکیب کلیدهای بخش اعداد با کلید Ctrl را بزنید تا رمزهای موردنظر شما فعال شود.

اما کلیدها و کارکرد هر کلید در بازی:

1 : خون بی‌نهایت یا Infinite Heath

2 : فشنگ بی‌نهایت یا Infinite Ammo

3 : نیازی به پر کردن خشاب تفنگ نیست یا No Reload

4 : سیو بی‌نهایت یا Infinite Ink Ribbons

5 : دوام بی‌نهایت چاقو یا Infinite Knife Durability

6 : دقت کامل در شلیک‌ها یا Super Accuracy

7 : محکم ایستادن حین شلیک یا No Recoil

8 : Super Speed یا سرعت عالی

9 : اسلوموشن یا حرکت آهسته

. یا ممیز: کشتن Tyrant با یک شلیک بدون برخاستن مجدد

Ctrl + 1 : ماکسیمم اندازه‌ی کول‌پشتی یا Max Backpack Size

Ctrl + 2 : ریست کردن زمان بازی یا Reset Game Time

Ctrl + 3 : ریست کردن شمارش سیوها یا Rest Save Counter

Ctrl + 4 : توقف تایمر یا Freeze Countdown Timer

Ctrl + 5 : ریست کردن شمارش باز کردن جعبه‌ی آیتم یا Reset # of Item Box Open

Ctrl + 6 : ریست کردن شمارش استفاده از آیتم‌های ریکاوری سلامت یا Reset # of Recovery Item Used

Ctrl + 7 : ریست کردن شمارش قدم‌ها یا Reset Total Steps

و برای غیرفعال کردن تمام رمزهای فوق، از کلید Home کیبورد استفاده کنید.