بازی محبوب ماینکرافت مثل دیگر بازی‌های محبوب امروزی، مودهای مختلفی دارد و افراد زیادی سعی کرده‌اند که تغییرات موردنظرشان را با دستکاری کردن فایل‌های بازی، ایجاد کنند و در اختیار دیگران نیز قرار دهند. البته ماینکرافت اصلی نیز بازی جذابی است و میلیون‌ها گیمر از آن لذت می‌برند ولیکن گاهی دانلود مود ماینکرافت شما را بیش از پیش مجذوب بازی می‌کند.

در ادامه مطلب به معرفی ۵ تا از بهترین مود های ماین کرافت می‌پردازیم. با ما باشید.

R.A.D. Roguelike Adventure and Dungeons

فعالیت اصلی بیشتر گیمرها در ماینکرافت، ساخت و ساز است و معمولاً کمتر وقت صرف مبارزه و گشت و گذار در دنیای بازی می‌کنند. یکی از بهترین های ماین کرافت در عرصه‌ی مود، مود R.A.D. Roguelike Adventure and Dungeons است. با نصب کردن این مود تمرکز گیمر به اکتشاف و مبارزه معطوف می‌شود و در دانجن‌ها به دنبال منابع وقت می‌گذراند. به همین جهت برای بعضی از گیمرها مود بسیار جالب و سرگرم‌کننده‌ای است. این مود حتی دشمنان جدیدی در بازی اضافه می‌کند. حتی بازیکنان لول بالا و حرفه‌ای هم در شکست دادن هیولاهای جدید گاهی مشکل پیدا می‌کنند!

بهترین مود ماینکرافت برای کامپیوتر و اندروید

حتی بعضی از گیاهان محیط بازی نظیر Cinderbloom نیز با آتش‌افروزی ناگهانی، گیمر را غافل می‌کنند. این مود از جمله مودهای پیچیده ماینکرافت محسوب می‌شود و در شمار بهترین مود های ماین کرافت pc قرار می‌گیرد. لذا نصب مود و تست کردن آن را توصیه می‌کنیم. خوشبختانه در این مود، راهنما نیز گنجانده شده تا گیمر با تغییرات و ویژگی‌های جدید به سرعت آشنایی پیدا کند. اما در نهایت به لینک مود ماینکرافت می‌رسیم:

Sky Factory 4

این مود جالب هم نامزد بهترین مود ماینکرافت برای کامپیوتر محسوب می‌شود و یکی از معروف‌ترین مودها است. این مود بر اساس اسکای‌بلاک ساخته شده به این معنی که گیمر بازی را از یک بلوک که در آسمان شناور است، آغاز می‌کند و می‌بایست محیط را گسترش دهد. در اسکای فکتوری ۴ درختان منبع اصلی جمع‌آوری منابع محسوب می‌شود و درختان مختلفی در آن وجود دارد: درخت شن و درخت زغال‌سنگ و درخت آهن و غیره.

اگه به دنبال 10 تا از بهترین مود های ماین کرافت هستید، می‌توانید مودهایی شبیه بسته مود اسکای فکتوری را تست کنید. مودهایی مثل Mekanism و Tinkerers و Better Advancements همین ساختار کلی را دارند.

بهترین مود ماینکرافت برای کامپیوتر و اندروید

دقت کنید که Sky Factory 4 یک مود ساده و کوتاه نیست بلکه ساعت‌ها شما را مشغول و سرگرم می‌کند. به علاوه هر فاز از بازی جذابیت‌های جدید دارد و متفاوت به نظر می‌رسد.

اولین بخش مود اسکای فکتوری ۴ روی جمع‌آوری منابع متمرکز می‌شود و پس از مدتی کارها به صورت خودکار پیش می‌رود و تدریجاً گیمر وارد فاز بعدی می‌شود که اکتشاف و بهبود سلاح و زره است.

Stoneblock 2

اگر به دنبال دانلود مود ماینکرافک برای کامپیوتر هستید، مود بلوک سنگی یا StoneBlock 2 را در لیست ۵ تا از بهترین مود های ماین کرافت قرار دهید و حتماً آن را تست کنید. روند بازی در این مود، برخلاف اسکای فکتوری است به این معنی که در یک فضای بسته که زیر سطح زمین است، بازی آغاز می‌شود. در این محیط سنگی تنها ابزار شما مشت است! می‌بایست وسایل لازم را بسازید و مأموریت‌ها را تکمیل کنید. می‌بایست دیوارهای سنگی را بدون هیچ ابزاری و تنها با مشت‌های خودتان 

در این مود هم تعداد زیادی مود کنجانده شده است. با تکمیل کردن هر کوئست، پاداش می‌گیرید که معمولاً تصادفی و رندم است. معمولاً آیتم‌هایی که جایزه می‌گیرید، همان موقع کاربردی ندارند و در آینده به کار می‌آیند. به همین جهت گاهی مراحل بازی اعصاب‌خوردکن می‌شود.

بهترین مود ماینکرافت برای کامپیوتر و اندروید

در این مود علاوه بر اکتشاف محیط‌های مختلف، با هیولاها مبارزه می‌کنید و گنج‌هایی پیدا می‌کنید. بهتر است در محیط تیره و تاریک این مود که در دنیای زیر زمین اتفاق می‌افتد، هر چه سریع‌تر مشعل جور کنید.

RLCraft

یکی دیگر از بهترین مود های ماینکرافت، مود RLCraft است. این بسته مود برای گیمرهای حرفه‌ای که حوصله‌ی بازی دشوار دارند، جالب است. تمرکز مود بر زنده ماندن در شرایط سخت است و می‌بایست غذا و آب و دما و سایر موارد را به خوبی و حرفه‌ای مدیریت کنید. به عنوان مثال اگر منبع آب کشف کرده‌اید، می‌بایست ابتدا آب را تصفیه کنید! غذاها را نیز باید بپزید!

در این مود سیستم سلامت بازیکن نیز متفاوت است و برای هر عضو بدن، سیستم سلامت مجزا در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در اثر سقوط کردن پاها آسیب می‌بیند در حالی که در مبارزه با دشمنان، معمولاً دست‌ها آسیب می‌بیند. لذا در طراحی و ارتقای زره بهتر است اعضایی که بیشتر آسیب می‌بینند و حیاتی‌تر هستند را در اولویت قرار دهید.

بهترین مود ماینکرافت برای کامپیوتر و اندروید

در این بسته مود یک سیستم مهارت گسترده نیز وجود دارد و می‌بایست در گذر زمان، مهارت‌ها را یکی‌یکی ارتقا دهید. البته اولویت ارتقا بسته به سبک بازی شما متفاوت خواهد بود. سیستم ساخت و ساز در این مود متفاوت است. آیتم‌ها به صورت خودکار برداشته نمی‌شود و خلاصه این مود یکی از سخت‌ترین و البته بهترین مودهای ماینکرافت است. بنابراین RLCraft در لیست بهترین مود های ماین کرافت برای افراد مبتدی قرار نمی‌گیرد.

Pixelmon

اگر هدف ما معرفی 10 تا از بهترین مود های ماین کرافت برای کامپیوتر باشد، مود Pixelmon را نباید فراموش کرد. نام مود به بازی پوکمون اشاره می‌کند و در واقع در این مود می‌بایست یک پوکمون انتخاب کنید و بازی را شروع کنید. مراحل اول ساده به نظر می‌رسد اما دقت کنید که Pixelmon یکی از مودهای چالش‌برانگیز است. اولین هدف در این مود، پیدا کردن شهر است چرا که به مرکز پوکمون‌ها نیاز دارید.

بهتر است مود Pokemon را به صورت مولتی پلیر تجربه کنید و نه تک نفره. می‌توانید از سرورهایی که برای حالت چند نفره این مود ایجاد شده، استفاده کنید. در مود پیکسل‌مون امکان ساخت و ساز و ارتقای وسایل وجود دارد، درست مثل ماینکرافت معمولی. می‌توانید Pokeball از فروشگاه‌ها که در این مود Pokemart گفته می‌شود، بخرید، هر چند در مراحل اول بازی، قیمتشان زیاد است.

بهترین مود ماینکرافت برای کامپیوتر و اندروید

در این مود پوکمون‌های متنوعی در ابعاد مختلف وجود دارد، درست مثل پوکمون‌های محبوب بازی پوکمون. می‌توانید پوکمون‌ها را جمع‌آوری کنید و حتی سوار برخی از آنها شده و دنیای اطراف را جستجو کنید.