بازی کال آف دیوتی وار زون یکی دیگر از عناوین سری محبوب Call of Duty است که در سال ۲۰۲۰ برای کنسول‌های بازی ایکس باکس وان و پلی‌استیشن ۴ و همین‌طور ویندوز منتشر شد. نسخه مخصوص پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و اس نیز معرفی می‌شود.

اکتیویژن این بازی را با استفاده از موتور گرافیکی IW 8.0 طراحی کرده است و برای اجرا کردن آن،‌ سیستم متوسط کافی است. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که برای اجرا کردن روان و خوب بازی Call of Duty Warzone دقیقاً چه کارت گرافیک و پردازنده‌ای مورد نیاز است.

بازی کال اف دیوتی وار زون در حقیقت بخشی از بازی Call of Duty: Modern Warfare محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۹ معرفی شده بود و به نوعی به بازی‌های بعدی این سری که Call of Duty: Black Ops: Cold War و Call of Duty: Vanguard که در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ منتشر می‌شوند، مرتبط است. البته این بازی یک عنوان مستقل است و نیازی به نصب کردن سایر عناوین نیست.

بازی Call of Duty Warzone توسط دو کمپانی Infinity Ward و Raven Software توسعه داده شده و Activision آن را منتشر کرده است. در بخش مولتی‌پلیر آنلاین، این بازی گنجایش ۱۵۰ بازیکن را دارد و گاهی ۲۰۰ پلیر نیز پشتیبانی می‌شود. به علاوه بازیکنان می‌توانند از کنسول‌های مختلف و همین‌طور ویندوز برای تجربه کردن حالت مولتی پلیر استفاده کنند. این عنوان سری کال آو دیوتی نیز یک بازی شوتر اول شخص است.

سیستم مورد نیاز کال اف دیوتی وار زون (Call of Duty Warzone)

موتور گرافیکی IW engine محصولی از کمپانی Infinity Ward است که برای توسعه‌ی بازی‌های سری کال اف دیوتی طراحی شده است. البته هسته‌ی اصلی این موتور گرافیکی، بر اساس موتور گرافیکی id Tech 3 شکل گرفته است. در ساخت بازی وار زون از نسخه‌ی ۸ این موتور گرافیکی استفاده شده است. خوشبختانه در طراحی محیط بازی، به وفور از المان‌های گرافیکی پیچیده استفاده نشده و لذا برای اجرا کردن روان بازی به سیستمی بسیار قوی نیاز نیست، هر چند سیستم توصیه شده، میان‌رده محسوب می‌شود.

سیستم مورد نیاز کال اف دیوتی وار زون (Call of Duty Warzone)

حداقل سیستم مورد نیاز وارزون

سیستم عامل: ویندوز ۷ ۶۴ بیتی سرویس پک ۱ یا ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی نسخه‌ی ۱۷۰۹ به بعد

پردازنده: AMD FX-6300 یا Intel Core i3-4340 و مدل‌های قوی‌تر

رم: ۸ گیگابایت

کارت گرافیک: AMD Radeon HD 7950 یا NVIDIA GeForce GTX 670 و یا مدل‌های قوی‌تر با رم ویدیویی حداقل ۲ گیگابایت

هارددیسک: حداقل ۱۷۵ گیگابایت فضای خالی

سیستم پیشنهادی برای Call of Duty: Warzone

سیستم عامل: ویندوز 10 نسخه ۶۴ بیتی

پردازنده: AMD Ryzen R5 1600X یا Intel Core i5-2500K و مدل‌های بهتر

رم: ۱۲ گیگابایت

کارت گرافیک: AMD RX 580 یا AMD Radeon R9 390 یا Nvidia GeForce GTX 970 یا Nvidia GTX 1660 6GB و یا مدل‌های قوی‌تر

هارددیسک: حداقل ۱۷۵ گیگابایت فضای خالی

در مقایسه سیستم خودتان با سیستم مورد نیاز برای سیستم مورد نیاز برای کال اف دیوتی وار زون دقت کنید که تعداد هسته‌های پردازنده یا سرعت کلاک هسته‌ها و همین‌طور مقدار رم کارت گرافیک، ملاک نیست! معماری و نسل پردازنده یا کارت گرافیک بسیار مهم است. چه بسی پردازنده‌ی سری FX ای‌ام‌دی با ۸ هسته داشته باشید و برای این بازی مناسب نباشد در حالی که یک پردازنده‌ی جدید با ۴ هسته، کافی باشد. در مورد کارت گرافیک هم ممکن است کارت گرافیک امروزی با رم ۳ گیگابایت برای این بازی کافی باشد در حالی که کارت گرافیک قدیمی با ۴ گیگابایت رم، مناسب نباشد.

برای مقایسه‌ی صحیح و اصولی، به مقالات زیر توجه کنید و مدل کارت گرافیک و پردازنده‌ی سیستم خودتان را با آنچه در سیستم حداقلی و پیشنهادی ذکر شده، مقایسه کنید. اگر سیستم شما ضعیف‌تر باشد، باز هم ممکن است با پایین آوردن تنظیمات گرافیکی و رزولوشن اجرای بازی، بازی Call of Duty: Warzone را با سرعت قابل قبول اجرا کنید.