بازی GTA V یا GTA 5، یکی از شاهکارهای کمپانی Rockstar است که با خط داستانی و گیم‌پلی بسیار جذاب، نه تنها مورد توجه عموم گیمرها قرار گرفته بلکه جوایز زیادی نیز کسب کرده است. گیم‌پلی بازی تنوع زیادی دارد و مأموریت‌های بسیار متنوعی در بازی پیش‌بینی شده است. البته می‌توانید فقط داستان اصلی بازی را دنبال کنید و سریع‌تر آن را تکمیل کنید.

در این مقاله با ترینری که امکانات ۱۹ گانه شامل خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت که شامل نارنجک‌ها نیز می‌شود، خراب نشدن وسایل نقلیه، اکسیژن بی‌نهایت برای تنفس زیر آب، توقف زمان، آب و هوا و مقدار پول و غیره را در اختیار گیمر قرار می‌دهد آشنا می‌شویم. البته همه‌ی این رمزها مخصوص نسخه‌ی کامپیوتر است و می‌بایست نرم‌افزار ترینر را اجرا کنید.

راک‌استار بازی محبوب GTA V‌ را با استفاده از موتور گرافیکی اختصاصی خویش که RAGE نامیده شده، طراحی کرده است. این بازی در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ برای کنسول‌های بازی و کامپیوتر منتشر شد. در سال ۲۰۱۳ نسخه‌ی مخصوص پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ و همین‌طور پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شد و در سال ۲۰۱۴ نیز نسخه‌ی مخصوص ویندوز آن در اختیار عموم قرار گرفت. قرار است در اواخر سال ۲۰۲۱ نسخه‌ی مخصوص کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری X و S نیز منتشر شود.

البته بازی دیگری با همین عنوان در میان ایرانیان محبوب است که در حقیقت حاصل دستکاری نسخه‌ی قدیمی است. زبان این بازی حتی فارسی شده است اما گرافیک بازی و گیم‌پلی آن به زیبایی GTA V نیست.

دانلود ترینر GTA V‌ با امکانات متعدد

کدهای تقلب برای GTA V مشابه نسخه‌های قبلی وجود دارد ولیکن برخی گیمرها استفاده از ترینر را ترجیح می‌دهند چرا که ساده‌تر است. در ادامه روش فعال کردن ترینر و کار با آن را مرحله به مرحله شرح می‌دهیم

ابتدا فایل ترینر را دانلود کنید:

پس از دانلود فایل EXE که در واقع فایلی فشرده و حاوی ترینر است، روی آن دبل‌کلیک کنید. محل اکسترکت کردن را تایپ کنید یا با کلیک روی دکمه‌ی ... کنید. بد نیست فولدری نظیر دستاپ یا Documents را انتخاب کنید تا پیدا کردن فایل اجرایی ترینر ساده باشد. پس از انتخاب محل موردنظر، روی OK کلیک کنید و سپس روی Extract کلیک کنید. 

دانلود رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، پول بی‌نهایت و غیره برای GTA V

در صورت نیاز به پسورد، از نام سایت یا به عبارت دیگر game-planet.ir استفاده کنید.

اکنون محل اکسترکت کردن فایل را باز کنید و روی فایل ترینر که فایلی با پسوند exe است، دبل‌کلیک کنید. این ترینر مخصوص نسخه‌ی استیم بازی GTA V است و احتمالاً با نسخه‌های مختلف سازگار است اما اگر دقیق بگوییم، برای سازگاری با نسخه‌ی 1.0.2060.0 آپدیت شده است.

حال می‌توانید بازی GTA V را اجرا کنید. با اجرا کردن بازی، پردازش مربوط به آن شناسایی می‌شود و شناسه یا به زبان دیگر Process ID که یک عدد است، در کنار پنجره‌ی ترینر نمایان می‌شود. اگر نسخه‌ی بازی پشتیبانی نشود یا بازی اجرا نشده باشد یا مشکلات مختلف دیگری وجود داشته باشد، شناسه نمایان نمی‌شود و باید برای رفع مشکل اقدام کرد.

دانلود رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، پول بی‌نهایت و غیره برای GTA V

البته اگر با دبل‌کلیک کردن، ترینر به درستی اجرا نمی‌شود یا عملکرد آن ناقص است، یک راهکار پیشنهادی این است که ترینر را با دسترسی ادمین اجرا کنید. برای این منظور کافی است روی فایل اجرایی ترینر راست‌کلیک کنید و گزینه‌ی Run as Administrator را انتخاب کنید.

اکنون می‌توانید به بازی برگردید و با فشار دادن کلیدهای میانبر که در پنجره‌ی Trainer لیست شده، رمزهای مختلف را فعال کنید.

فراموش نکنید که نرم‌افزار ترینر باید باز بماند!

دانلود رمز خون بی‌نهایت، تیر بی‌نهایت، پول بی‌نهایت و غیره برای GTA V

دقت کنید که از کلیدهای بخش Numpad کیبورد استفاده کنید! دسته‌ی اول کلیدهای میانبر، با نگه داشتن Alt و فشار دادن یکی از کلیدهای بخش اعداد عمل می‌کند:

Alt + 1 : خون بی‌نهایت یا Infinite Health

Alt + 2 : خراب نشدن و صدمه ندیدن وسایل نقلیه یا Infinite Vehicle Health

Alt + 3 : شارژ آنی تفنگ بی‌حرکتی یا Stun Gun Instant Recharge

Alt + 4 : تیر و نارنجک بی‌نهایت یا Infinite Ammo/Grenade

Alt + 5 : تمام نشدن خشاب اسلحه یا No Reload

Alt + 6 : استقامت بی‌نهایت یا Infinite Stamina

Alt + 7 : توانایی‌های ویژه‌ی نامحدود یا Infinite Special Ability

Alt + 8 : اکسیژن بی‌نهایت یا Infinite Oxygen

Alt + 9 : صفر کردن سطح هشدار پلیس یا No Wanted Level

Alt + .: متوقف کردن زمان یا Freeze Daytime

Alt + +: تنظیم کردن زمان روز یا Set Daytime

Alt + -: افزایش زمان تایمر به اندازه‌ی ۱۰ ثانیه یا Timer -10 (Countdown Timer +10) Seconds

و دسته‌ی دوم رمزها که ترکیبی از کلید Ctrl با کلیدهای بخش اعداد است:

Ctrl + 1 : ویرایش مقدار پول یا Edit Money

Ctrl + 2 : تغییر دادن وضعیت جوی یا Change Weather

Ctrl + 3 : سرعت بسیار زیاد یا Super Speed

Ctrl + 4 : اسلوموشن (حرکت آهسته) یا Slow Motion

Ctrl + 5 : تلپورت یا جابجا شدن آنی به مقصد Teleport To Waypoint Location

Ctrl + .: ذخیره کردن مکان یا Save Location

Ctrl + +: جابجایی آنی یا Teleport

Ctrl + -: لغو تلپورت یا Undo Teleport

و اما چند نکته در مورد رمزهای فوق:

  • با فعال کردن رمز خون بی‌نهایت، نمی‌توانید جلوی مرگ ناشی از انفجارها را بگیرید!
  • قابلیت تلپورت تنها در حالتی کار می‌کند که پلیر در محلی ایستاده باشد. اگر تلپورت عمل نکرد، چند بار کلید میانبر تلپورت کردن را فشار دهید.
  • در صورت استفاده از رمز تلپورت به مقصد، ناگهان از آسمان به زمین می‌افتید. اگر رمز خون بی‌نهایت فعال نشده باشد، طبعاً کاراکتر بازی می‌میرد!
  • زمانی که ۱۰ ثانیه به تایمر اضافه می‌کنید، ممکن است مشکلاتی نظیر راه نرفتن اتفاق بیافتد. در این صورت کار دیگری مثل پریدن یا شلیک کردن انجام دهید تا مشکل حل شود. اگر امکان دویدن وجود ندارد، کمی صبر کنید چرا که این مشکل به صورت خودکار حل می‌شود.