در بازی رینبو سیکس، انتخاب‌های تاکتیکال مرز بین برد یا باخت شما هستند. هر راند درسی برای شماست تا در راند‌های بعد بهتر عمل کنید، با به یاد سپردن این درس‌ها شما می‌توانید موفقیت خود را در راند بعدی بازی تضمین کنید. هیجان دیدن موفقیت یک نقشه در رینبو، دلیل پرطرفدار بودن این فرنچایز است و تصمیم‌گیری تحت فشار، گیمر‌های حرفه‌ای را قانع به گذراندن ساعت‌ها پای نمایشگرشان می‌کند.

با ما در گیم پلنت همراه باشید تا بیشتر درباره رینبو سیکس سیج بدانید.

رینبو سیکس به طور خلاصه به رخ کشیدن هماهنگی، تاکتیک و مهارت تیراندازی است. در این بازی یک گروه مهاجم و یک گروه مدافع، هر دو باید در راه رسیدن به یک هدف مشخص،‌ با هم رقابت کنند. در هر گروه پنج عامل وجود دارد که هر یک، مجهز به قدرت خاص خود، باید در قالب یک گروه فعالیت کند. تیم مهاجم از تمام ظرفیت‌های خود برای ایجاد رخنه در تیم مدافع استفاده می‌کند و از طرفی دیگر، تیم مدافع با ساختن دیوار دفاعی مستحکم در راه هدف خود می‌جنگند.

بررسی بازی Rainbow Six Siege 2020

در هر راند با توجه به مود بازی، مهاجمین باید در راه رسیدن به یک هدف مشخص،‌ برنامه‌ریزی کنند. برای مثال در یک راند شما نیاز به پنهان‌‌کاری دارید تا بتوانید گروگان را آزاد کنید، از تفکر انتقادی خود به بهترین نحو ممکن بهره برده تا با یک برنامه خوب، به عمق دشمن نفوذ کرده و بمب را خنثی کنید.

بررسی بازی Rainbow Six Siege 2020

بازی با دوستان برای اکثر افراد انتخاب بهتری است، ارتباط و هماهنگی ایجاد شده بین دوستان در بازی رینبو حقیقتاً بی‌قیمت است و بازی را تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر می‌کند. رینبو گیمرها را تشویق به کارگروهی می‌کند و به نوعی به ما در رسیدن به هدف مشترک، چه در زندگی و چه در بازی کمک می‌کند.

بررسی بازی Rainbow Six Siege 2020

Rainbow six Sage فقط درباره تیراندازی و انفجار نیست، بلکه یکی از مهم‌ترین درس‌های این بازی یادگیری و استفاده از گجت‌های مخصوص هر کاراکتر برای رسیدن به اهداف مشخص است. برای نمونه گجت‌های مهاجمین شامل دوربین‌های ویژه برای تشخیص مکان دقیق مدافعین و تجهیزات مدافعین شامل مواردی می‌شود که سرعت رخنه مهاجمین به مکانی خاص را کاهش داده یا کاملاً آن را متوقف کند.

بررسی بازی Rainbow Six Siege 2020

رینبو سیکس سیج، به شکل متناوبی می‌تواند از حالت مخفی‌کاری و روندی آرام تبدیل به حمله‌ای انفجاری و هیجان‌انگیز شود و فقط چند ثانیه و یک تصمیم جزئی لازم است تا روند گیم‌پلی به شدت تغییر کند.

فرقی نمی‌کند که تیم رقیب چقدر آماده است،‌ یک گروه با استعداد به راحتی می‌تواند با یک برنامه‌ریزی خوب، گلیم را از زیر پای رقیب بکشد که این مورد هر راند را هیجان‌انگیز کرده و بار روانی را برای گیمرها سنگین می‌کند، چه بسا گیم‌پلی در برخی مواقع برای برخی استرس‌زا شود! البته این خاصیت اضطراب‌زایی بازی است که آن را به یکی از پرطرفدارترین فرنچایزها مبدل کرده است.

بررسی بازی Rainbow Six Siege 2020

مد‌های (حالت‌های) مختلف بازی

تعداد بازیکن‌های قابل انتخاب در این بازی ۲۰ نفر است که هر یک با وجود قابلیت‌های منحصر به فرد و ابزارهای مخصوص، می‌توانند برای یک گیمر خاص انتخاب مناسبی باشند. تعداد نقشه‌های موجود برای بازی نیز ۲۰ عدد است که البته این مورد مربوط به نسخه بروزرسانی شده بازی است.

حالت‌های مختلف بازی عبارتند از:

گروگان: در این حالت مهاجمین باید گروگان را از دست مدافعین برهانند و مدافعین تمامی دشمنان را نابود کرده یا گروگان را از آزاد شدن توسط مهاجمین دور نگه دارند تا زمان بازی تمام شود.

بمب: در این حالت مهاجمین باید موقعیت مکانی بمب را در نقشه پیدا کرده و آن را خنثی کنند که البته با توجه به تنظیمات بازی می‌توان شاهد دو بمب در بازی نیز بود. در این حالت مدافعین باید یا تمام مهاجمین را بکشند و یا ابزار خنثی کننده را از بین ببرند. در این حالت اگر تمامی مهاجمین از بین رفتند، در حالی که ابزار خنثی کننده روی بمب باقی مانده بود، مدافعین برای پیروزی در این حالت باید این ابزار را نابود کنند.

منطقه امن: در این مود مهاجمین به یک اتاق حامل مواد خطرناک زیستی حمله کرده و تمام مدافعین را از بین می‌برند که البته در صورت موفقیت مدافعین، تمامی مهاجمین نابود می‌شوند.

البته مودهای دیگری مانند شکار تروریست و شرایط ویژه و ... نیز وجود دارد.

بررسی بازی Rainbow Six Siege 2020

البته روند کلی نسخه 2020 این بازی شبیه به نسخه ابتدایی آن است که یوبی‌سافت با بروزرسانی آن و افزودن برخی موارد آن را برای تجربه ارزشمند نموده است. بازخورد منتقدین نسبت به این بازی در مجموع بسیار مثبت بوده و می‌توان آن را به راحتی به افرادی که به بازی‌های تیراندازی اول شخص علاقه‌‌مند هستند پیشنهاد کرد.

  •  گیم‌پلی جذاب و هیجان‌انگیز
  •  بروزرسانی‌های زیاد و بسته‌های الحاقی
  • گیم‌پلی برای تازه‌کاران سخت به نظر می‌رسد و می‌تواند موجب دلسردی شود
  •  سیستم ضعیف برای اخراج گیمرهای مخل در سرورها