پس از معرفی رد دد ردمشن ۲ برای رایانه‌،‌ بسیاری از دوست داران این بازی اقدام به اجرای آن روی رایانه‌های گیمینگ کرده و از گرافیک شگفت انگیز و اختصاصی آن برای پی سی لذت می‌برند. برای اجرای این بازی با بالاترین گرافیک ممکن شما نیاز به سخت افزار قدرتمندی دارید زیرا تنظیمات گرافیکی مختلف و سنگین، اجرای روان این بازی با گرافیک بالا را به چالشی بزرگ برای کامپیوترهای گیمینگ مبدل کرده است.

اگر شما هم دوست دارید غرب وحشی را با بالاترین کیفیت گرافیکی ممکن ببینید، با گیم پلنت همراه باشید و این مقاله را از دست ندهید

با عرضه شدن رستگاری خونین مرده ۲ برای پی سی اینبار کاربران علاقه‌مند به این سری می‌توانند از گرافیک پیشرفته مخصوص رایانه لذت ببرند. در این مقاله طیف گسترده‌ای از گرافیک‌ها و تنظیمات مربوط به گیم‌پلی آزمایش شده است تا بهترین گرافیک ممکن برای کاربران رد دد ردمشن ۲ مهیا شود.

نکات کلی درباره گرافیک رد دد ردمشن ۲ در پی سی 

مانند همیشه راک استار در زمینه گرافیک سنگ تمام گذاشته و تقریبا تمامی تنظیمات گرافیکی موجود برای بازی‌های کامپیوتری را برای گیمرهای این بازی فراهم کرده است. در این بازی شما می‌توانید تنظیمات گرافیک را به صورت دستی انتخاب کنید یا آن را از بین ۱۶ تنظیمات پیش فرض انتخاب کنید. در رد دد ۲ شما می‌توانید به جای آن که تنظیمات را به صورت سنتی انتخاب کنید. از ۲۱ سطح گرافیکی قرار داده شده در تنظیمات به صورت پیش‌فرض، استفاده نمایید. ۷ سطح از ۲۱ سطح این تنظیمات، عملکرد یا همان فریم ریت بالا را به گرافیک بالا ترجیح می‌دهد، در حالی که ۷ سطح دیگر برعکس است و گرافیک بالاتر را در ارجحیت می‌گذارد. ۷ سطح بعدی در تنظیمات یافت می‌شوند که در آن گرافیک به صورت خودکار در آن تنظیم شده، هرچند می‌توان در این حالت، که تعادل نام دارد، گرافیک بازی را به سرعت بالا یا کیفیت بالا جهت داد.

تنظیمات گرافیکی در رد دد ردمشن ۲ 

اگر سخت افزار مورد استفاده در سیستم گیمینگ شما به‌روز نیست یا در کل اجرای روان بازی برای شما در اولویت است، تنظیمات را روی Performance Favored قرار دهید. البته پیشنهاد می‌شود برای دریافت بهترین عملکرد گرافیکی جز به سطح ۲۱ که در رده ترجیح گرافیک قرار می‌گیرد، قانع نشوید. کارت گرافیکی پیشنهاد شده برای اجرای بازی رد دد ردمشن  NVIDIA 1070 6 GB است که اگر بخواهیم صادقانه به آن بنگریم، با بررسی بنچمارک‌ها و تست‌های انجام شده برای اجرای این بازی با بالاترین گرافیک ممکن،‌ باید به فکر تهیه کارت گرافیکی قوی تر از ۱۰۷۰ باشید. زیرا منظور از بهترین گرافیک ممکن، قطعا رزولوشن 4K و کلی رندرینگ سایه و نورپردازی‌های پیچیده و آنتی الیاسینگ است که اجرای این بازی سنگین با رزولوشن بالا قطعا نیاز به سری رده اول کارت‌های گرافیک دارد.

چگونه رد دد ردمشن ۲ را با بهترین گرافیک ممکن اجرا کنیم؟

اگر هدف شما اجرای این بازی با رزولوشن فول اچ‌دی و فریم ریت ۶۰ است باید از برخی قابلیت‌های گرافیکی بگذرید. در کل باید تمام تنظیمات گرافیکی از جمله کیفیت بافت روی حالت Low قرار داده شود. نیاز به ذکر نیست که برخی از گزینه‌های گرافیکی باید به طور کلی غیرفعال شوند. یکی از مواردی که تاثیر عجیبی روی فریم ریت و در نتیجه روان بودن گیم پلی دارد، قابلیتی است به نام Screen Space Ambient Occlusion یا همان SSAO معروف است که باید حتما غیرفعال شود که البته حیف است، شاید بهتر باشد با صرف هزینه ۲ میلیون (۱۰۰۰ دلار) و خرید کارت گرافیک مناسب‌تر، از این قابلیت گرافیکی استفاده کنید. اگر کارت گرافیک شما واقعا قدیمی است، شاید بهتر باشد از قابلیت Anisotropic Filtering چشم پوشی کنید.

چگونه رد دد ردمشن ۲ را با بهترین گرافیک ممکن اجرا کنیم؟

در ضمن باید اشاره کرد که در صورتی که ثبات فریم ریت در تمام صحنه‌های بازی برای شما یک باید است، شاید بهتر باشد قابلیت Anti-Aliasing و FXAA را نیز غیر فعال کنید، البته اگر در آن صورت هم در برخی صحنه‌های شلوغ بازی شاهد افت فریم بودید، شاید بهتر باشد هر چه سریع‌تر  فکری به حال وضع مالی خود کنید.

شاید بتوانید با کارت گرافیکی میان رده مانند انویدیا ۱۰۶۰ تجربه خوبی از این بازی داشته باشید، در صورت اجرای این بازی با تنظیمات گرافیکی بالا و رزولوشن فول اچ‌دی، نهایتا ۳.۵ گیگابایت VRAM مصرف می‌شود.

همان گونه که در قبل نیز ذکر شد،‌ برای اجرای بازی با کیفیت مناسب‌تر نیاز به فعال سازی Screen Space Ambient Occlusion است که البته به اختصار به SSAO شناخته می‌شود. این قابلیت گرافیکی روی سایه پردازی بازی تمرکز دارد که برای دیدن اثر آن که بازی در آن به فیلم‌های سریالی مانند می‌شود، ‌باید در بخش تنظیمات گرافیک روی متوسط یا بالا قرار داده شود. 

یکی از دیگر تنظیمات گرافیکی مورد توجه Anisotropic Filtering می‌باشد که البته باید روی 16X تنظیم شود تا بافت بازی در زاویه‌های بسته درست‌تر نمایش داده شود. این مورد مخصوصا در بازی ‌ای مانند رد دد ردمشن بسیار اهمیت دارد زیرا بازی مورد بحث، مملو از صحنه‌های چالش برانگیز برای گرافیک است و برای نمایش مناسب گرافیک بازی، شاید بهتر است از این مورد چشم پوشی نکنید.

کیفیت بافت در بازی،‌ آن هم در رد دد ردمشن ۲، بخش حیاتی تنظیمات گرافیکی است که بدون بحث اضافی باید روی Ultra قرار داده شود که البته باید گرافیک شما دارای VRAM کافی برای این موضوع باشد.

در زمینه تنظیمات مربوط به Anti-Aliasing به یاد داشته باشید که بهتر است گزینه MSAA را انتخاب کنید و آن را روی High قرار دهید تا تجربه گرافیکی بازی شما تکمیل شود.

 دیگر مواردی که باید در بخش تنظیمات رد دد ۲ مدنظر داشته باشید شامل موارد زیر هستند:

Tessellation Quality را برای افزایش جزئیات مربوط به بافت درخت و برف و آب حتما فعال کنید.

 Volumetric Raymarch Resolution را برای آپ اسکیلینگ رزولوشن بازی فعال کنید.

Full Resolution Screen Space Ambient Occlusion: این گزینه برای افزایش کیفیت سایه در رزولوشن‌های بالاتر به کار می‌رود که البته باید مانیتور شما برای اجرای این تنظیمات، در رده خفن قرار بگیرد.