بتلفیلد 2042 یکی دیگر از عناوین سری محبوب Battlefield است که توسط DICE توسعه داده شده و Electronic Arts آن را منتشر کرده است. این بازی در سال ۲۰۲۱ برای ویندوز، پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و همین‌طور ایکس باکس وان و ایکس‌ باکس سری ایکس و سری اس معرفی شده است. Battlefield 2042 فقط بخش مولتی‌پلیر دارد و مثل دیگر عناوین سری بتلفیلد بخش تک‌نفره ندارد. گیمرهایی که از کنسول‌های متفاوت یا ویندوز استفاده می‌کنند، همگی می‌توانند با هم در بازی شرکت کنند و به اصطلاح بازی کراس-پلتفرم است.

برای اجرا کردن روان و بدون تیک این بازی، سیستم نسبتاً خوبی نیاز است. البته اگر تنظیمات گرافیک و رزولوشن اجرای بازی را کاهش دهید، سیستم نسبتاً ضعیف نیز کفایت می‌کند. حتی با لپ‌تاپ‌های متوسط هم می‌توانید از این بازی لذت ببرید. در ادامه مشخصات سیستم مورد نیاز بتلفیلد 2042 را بررسی می‌کنیم.

کمپانی DICE در طراحی چند عنوان اخیر سری Battlefield از موتور گرافیکی Frostbite استفاده کرده است. در واقع توانمندی این موتور گرافیکی در رندر کردن صحنه‌های شلوغ و پر از اجسامی که تغییر می‌کنند و تکه‌تکه می‌شوند، اثبات شده است و یکی از موتورهای گرافیکی قدرتمند محسوب می‌شود. البته Frostbite نیز در حال توسعه است و مرتباً امکانات و بهینه‌سازی‌هایی در این موتور گرافیکی صورت می‌گیرد.

سیستم مورد نیاز بتلفیلد 2042

صحنه‌های بازی گاهی بسیار شلوغ و از نظر رندرینگ، گرافیک سنگینی دارد. ولیکن اگر تنظیمات گرافیکی را به حداقل کاهش دهید و نخواهید بازی را در مانیتور یا تلویزیون 4K‌ با رزولوشن 4K اجرا کنید، طبعاً سیستم مورد نیاز بتلفیلد 2042 بسیار گران قیمت و رده اول نخواهد بود. می‌توانید با کارت گرافیک‌های ۲ ترافلاپسی که در لپ‌تاپ‌های میان‌رده موجود است هم این بازی را تجربه کنید.

سیستم مورد نیاز بتلفیلد 2042

حداقل سیستم مورد نیاز بازی بتلفیلد 2042

سیستم عامل: ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی

پردازنده: AMD Ryzen 5 1600 یا Core i5 6600K و یا پردازنده‌ی بهتر

رم: ۸ گیگابایت

کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti یا AMD Radeon RX 560 و یا کارت گرافیک‌های قوی‌تر

حافظه ذخیره‌سازی: حداقل ۱۰۰ گیگابایت حافظه خالی

سیستم پیشنهادی برای Battlefield 2042 با تنظیمات گرافیکی بالا

سیستم عامل: ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی

پردازنده: AMD Ryzen 7 2700X ای‌ام‌دی یا Intel Core i7 4790 و یا مدل‌های قوی‌تر

 رم:۱۶ گیگابایت

کارت گرافیک: AMD Radeon RX 6600 XT یا NVIDIA GeForce RTX 3060 و یا کارت گرافیک‌های قوی‌تر

حافظه ذخیره‌سازی: حداقل ۱۰۰ گیگابایت حافظه خالی

برای چک کردن مشخصات سیستم خودتان جهت مقایسه با حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی، به مطلب زیر توجه کنید: 

و همین‌طور برای مقایسه کردن کارت گرافیک و پردازنده سیستم خودتان با مشخصات ذکر شده در سیستم مورد نیاز، به مقالات زیر توجه فرمایید: