نرم‌افزار بازی

بازی مود شده چیست و نصب مود روی بازی چه اثری دارد؟

یکی از واژه‌های پرکاربرد در میان گیمرهای امروزی، مود است، اما مود چیست؟ منظور از Mod که مخفف Modification است، دستکاری کردن است و نه فقط در مورد بازی بلکه در مورد برنامه‌ها نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال ممکن است یک برنامه‌نویس و متخصص نرم‌افزار، برنامه‌ای که پولی است یا برخی از امکانات آن پولی است را دستکاری کند و به عنوان نسخه مود شده منتشر کند. در این صورت تفاوت نسخه پرمیوم و مود تقریباً هیچ است!

نصب مود روی برخی از بازی‌ها امکان‌پذیر است و بعضی از بازی‌ها به صورت مود شده منتشر می‌شوند، به خصوص برای اندروید که نصب بازی مود شده متداول است. در ادامه پیرامون این موضوع که مود شده چیست؟ بیشتر صحبت می‌کنیم.

روش های رفع ارور Too Many Login Failures From Your Network در استیم

بسیاری از گیمرها از نرم‌افزار کلاینت استیم استفاده می‌کنند چرا که شبکه‌ای با امکانات عالی برای خرید بازی و سرگرم شدن و رقابت با سایر بازی‌خورها ایجاد کرده است. ممکن است برای برخی امور به آنلاین بودن نیاز باشد، برای رفع ارور Steam needs to be online دسترسی به اینترنت ضروری است. اما گاهی اوقات با وجود اینکه دسترسی به اینترنت برقرار است، لاگین انجام نمی‌شود و ارورهای مرتبط با لاگین ظاهر می‌شود.

دقت کنید که بسته به قوانین کشور، ممکن است استیم فیلتر شود و طبعاً مشکل وصل نشدن استیم به اینترنت به دلیل فیلتر شدن این پلتفرم است. اما اگر استیم فیلتر نیست و ارورهایی نظیر too many login failures from your network ظاهر شده، چند راهکار و ترفند ساده را امتحان کنید، شاید مشکل به سادگی حل شود. در ادامه به راهکارهای پیشنهادی اشاره خواهیم کرد.

تنظیمات صدا در ویندوز 11 و روش فعال کردن صدای فضایی یا سوراند

یکی از تنظیمات هدفون در ویندوز 11 موجب ایجاد صدای محیطی یا صدای سوراند خاصی می‌شود که شاید برای بسیار از افراد جالب باشد. به این قابلیت در تنظیمات صدای ویندوز ۱۱، صدای فضایی یا Spatial Sound گفته می‌شود. اگر این قابلیت صوتی را نمی‌پسندید، می‌توانید از اکولایزر ویندوز 11 استفاده کنید تا فرضاً صدای بیس یا بم را قوی‌تر کنید و یا برعکس، صداهای فرکانس بالا و نازک را بهتر بشنوید.

در ادامه به قابلیت جالب صدای فضایی در ویندوز 11 و روش فعال کردن آن می‌پردازیم.

دلیل کار نکردن game bar در ویندوز و رفع ارور sorry your pc doesn’t meet the hardware requirements for captures

ویندوز 10 و ویندوز 11 ابزاری برای فیلم گرفتن از بازی دارد که نام آن Game Bar است. معمولاً گیم بار در سیستم‌های مختلف درست کار می‌کند اما گاهی اوقات خطای gamebar exe گیمرها را ناامید می‌کند و سراغ برنامه‌ی دیگری می‌روند. به عنوان مثال ارور sorry your pc doesn't meet the hardware requirements for captures یکی از ارورهای متداول است که به ضعیف بودن سخت‌افزار برای استفاده از گیم‌بار ویندوز اشاره می‌کند. اما در عین حال ممکن است مشکلات نرم‌افزاری و درایور موجب نمایش این پیغام شده باشد و در نتیجه مشکل به راحتی قابل حل باشد.

در این مقاله به دلیل کار نکردن game bar در ویندوز 11 یا ویندوز 10 می‌پردازیم و ترفندها و نکات مهمی که برای رفع ارور Sorry your PC doesn t meet the hardware requirements for captures وجود دارد را بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

معرفی گجت نمایش دمای قطعات کامپیوتر و نمایش میزان مصرف cpu برای ویندوز 11

نمایش میزان مصرف cpu اندروید یا ویندوز، یکی از نیازهای کاربران حرفه‌ای و به خصوص گیمرهاست. شاید می‌پرسید که آنچه مهم است، نمایش دمای cpu در بازی است و نه میزان مصرف پردازنده، اما زمانی که یک بازی با مشکل کند اجرا شدن و تیک زدن و لگ مواجه می‌شود، برای حل مشکل می‌بایست علت را ریشه‌یابی کرد و به همین جهت چک کردن میزان مصرف CPU و کارت گرافیک مهم است. حتی چک کردن میزان استفاده از رم در ویندوز 11 و ویندوزهای قدیمی نیز مهم است.

با دانستن میزان استفاده از قطعات مختلف سخت‌افزار، می‌توانید تا حدی سرعت اجرای بازی و مشکلات تیک و لگ را کاهش دهید. در ادامه این مطلب به معرفی گجت نمایش دمای قطعات کامپیوتر و همین‌طور میزان استفاده از قطعات می‌پردازیم.

آموزش نرم افزار تست دسته بازی در ویندوز و کالیبره کردن دکمه های آنالوگ

زمانی که گیم پد یا به اصطلاح دسته بازی با مشکل روبرو می‌شود، شاید اولین فکر و ایده این باشد که نرم افزار تست دسته بازی دانلود کنیم و مطمئن شویم که کدام دکمه‌ها خراب است و کار نمی‌کند. البته ممکن است تمام دکمه‌ها به دلیل خراب شدن بورد یا قطعات حساس، خراب شده باشد و یا مشکل از دسته نباشد بلکه کابل آن خراب شده باشد. به هر حال استفاده از نرم افزار تست دسته بازی در ویندوز 7 یا ویندوز 10 و 11 فکر خوبی است. اما نکته‌ی جالب این است که نیازی به چنین برنامه‌ای نیست چرا که خود ویندوز برنامه تست دسته بازی دارد. حتی می‌توانید دکمه‌های آنالوگ که انحراف به چپ و راست یا بالا و پایین پیدا کرده را تست کنید!

در این مقاله آموزشی به معرفی برنامه تست دسته بازی که جزو برنامه‌های ویندوز است می‌پردازیم و روش تست کردن دکمه‌ها و جوی استیک ها و همین طور روش کالیبره کردن را شرح می‌دهیم.

آخرین دیدگاه‌ها
۲۰۰ دیدگاه و پاسخ آخر